Polub
 • Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2015. Festiwal pełen odkryć

  Inna Brzmienia to jedna ze sztandarowych pozycji w kulturalnym rozkładzie jazdy Lublina. Organizatorzy imprezy co roku pieczołowicie układają program, dbając zarówno o część koncertową, jak i o spotkania, panele i warsztaty. Podczas ósmej edycji festiwalu zagra ponad 100 artystów z 13 krajów świata, m.in. z Azerbejdżanu, Gruzji, Nigerii i USA. Największymi gwiazdami będą Einsturzende Neubauten i Tony Allen. Nie zabraknie także koncertów premierowych, przygotowanych specjalnie z myślą o Innych Brzmieniach.

 • Magic Mike przedpremierowo w Multikinie. Wygraj zaproszenia

  Gwiazdy światowego hitu Magic Mike z 2012 roku pojawią się również w drugiej części najgorętszej komedii tego roku - "Magic Mike XXL". Panie będą mogły zobaczyć go przedpremierowo 14 lipca w Multikinie.

 • Mądzik otworzy nowy sezon w Teatrze Starym. Warto pomyśleć o biletach

  - "Czas kobiety" jest dla mnie nowym rozdziałem myślenia o teatrze i sztuce. Chcę dotknąć innego świata, dlatego zaprosiłem do współpracy Annę Marię Jopek - mówi Leszek Mądzik, twórca Sceny Plastycznej KUL. Jego spektakl otworzy we wrześniu kolejny sezon w Teatrze Starym.

 • Mały Koko Smoko idzie do szkoły

  To dziś jest ten wielki dzień - pierwszy dzień szkoły!

 • Wykładowca z kosą na egzaminie. Studenci: ,,Ponury żniwiarz"

  Jeden z wykładowców z Wydziału Ekonomii UMCS przyszedł na egzamin z...plastikową kosą. Chciał w ten sposób rozluźnić studentów przed testem i zmobilizować ich do pracy. Egzaminator wśród studentów został już nazwany ,,Ponurym żniwiarzem"

 • Patent naukowców z KUL. Wiedzą, jak zdenerwować bakterie

  Zwykła plastikowa butelka rozkłada się co najmniej kilkadziesiąt lat. Opakowanie z bioplastiku zniknie po miesiącu. Nową metodę wytwarzania tej substancji opracowali naukowcy z KUL. Może być tańsza, szybsza i ma szansę ograniczyć produkcję tworzyw sztucznych.

 • Wojewoda zaprasza do siebie na rządowe praktyki. 50 miejsc

  - Chcemy w ten sposób dać studentom szansę na zdobycie niezbędnego doświadczenia, które po zakończeniu studiów pomoże im w starcie do kariery zawodowej. Odbywając praktyki w urzędzie wojewódzkim w zasadzie już startują z karierą, doświadczenie z praktyki wpiszą przecież do CV - mówi wojewoda Wojciech Wilk.