Polub
 • Europejski Festiwal Smaku. Magiczny świat Katie Meluy

  7. edycja Europejskiego Festiwalu Smaków to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych z Lublinie w trakcie kończącego się letniego sezonu. Oprócz ferii smaków, które w tym roku będą na każdym kroku nawiązywać do kuchni gruzińskiej, organizatorzy przygotowali także koncert, na którym wystąpią rodowita Gruzinka Katie Melua i Mela Koteluk. Piosenkarki zaśpiewają w czwartek na Arenie Lublin.

 • Złączeni czyli zagadka przeszłości. Wygraj książkę

  Co to znaczy być lekarzem z powołania? Kto ma prawo decydować o dalszym życiu lub śmierci osoby w śpiączce? Czy da się całkiem oddzielić życie prywatne od zawodowego? Wygraj książkę "Złączeni" Carola Cassela.

 • Solo Życia 2015. Festiwal zdolnych ludzi

  W piątek i sobotę odbędzie się Solo Życia, impreza, za którą od lat stoi Mietek Jurecki. Podobnie jak podczas poprzednich edycji tak i tym razem znajdzie się miejsce zarówno dla utalentowanych debiutantów, jak i dla uznanych nazwisk.

 • "Nie lubię poniedziałku" czyli filmowy finał w kinie Perła

  Ci, którzy jeszcze nie zdążyli odwiedzić kina plenerowego na dziedzińcu browaru Perła, mają na to ostatnią szansę. Podczas pożegnalnego weekendu czeka nas jeszcze sporo emocji.

 • Nowy rok szkolny. Tylko dwie trzecie sześciolatków poszło dziś do szkoły

  Jedynie dwie trzecie sześciolatków z Lublina poszło wczoraj do pierwszych klas. Ich rodzice wciąż jednak mają obawy, czy dzieci sobie poradzą. Nauczyciele zapewniają, że sześciolatki dobrze odnajdują się w nowym środowisku, a szkoły są w pełni przystosowane do ich przyjęcia.

 • Szansa dla poprawkowiczów. Wolne miejsce na uczelniach

  Rekrutacja na studia. Maturzyści, którzy w zeszłym tygodniu poprawiali maturę, mają jeszcze szansę na indeks. Lubelskie uczelnie właśnie zaczynają dodatkową rekrutację. Miejsca na kandydatów będą czekać nawet do końca września.

 • Matura 2015. Dziś matematyka do poprawki

  Ponad pięć tysięcy uczniów na Lubelszczyźnie zadeklarowało poprawę egzaminów maturalnych. Poprawki zaczęły się w poniedziałek i potrwają do piątku. Najwięcej maturzystów będzie zdawało dzisiejszy test z matematyki.